top of page
LOOMA TERVISE EHK ÜLDSEISUNDI HINDAMINE
MIS SEE ON?
Üldseisundi hindamine on lühiajaline protsess/seanss, mille käigus uurib sertifitseeritud loomamassöör looma tervist. Uuritakse: looma hetkest elustiili (elamine, söömine, liikumine jms), lihaseid ja liigeseid (sümmeetria, krepitatsioonid, jäikus, liikumisulatuvus jne), üldist liikumist (samm-traav, istumine-lamamine). Selle käigus võetakse arvesse ka varasemaid terviseprobleeme ning liigilisi iseärasusi. Lõpptulemuseks koostatakse omanikule aruanne looma üldseisundist. Vajadusel antakse kaasa koduseid harjutusi või suunatakse veterinaari / füsioterapeudi jutule.
Üldseisundi hindamine massööri poolt tehtuna on väga oluline, sest iga inimene (ka loomaomanik ise) ei oska kahjuks looma käitumist ja olekut "lugeda" ja veel rohkem teha järeldusi nähtust (nt liikumine) ja katsutust (nt lihased). Hinnangut peab läbi viima isik, kellel on piisavalt teadmisi ja oskusi seda teha ning on suuteline loomi ka silmad kinni lugema.
MILLE JAOKS?
1) Saada ülevaade oma looma tervise seisundist (kas on kõik korras, vajab ellu muudatusi, on vaja teha koostööd füsioterapeudiga vms)
2) Olla kindel, et loomal on hea olla (ei ole valusid, pingeid ega võimalikke tulenevaid probleeme)
3) Probleemide olemasolul saab keskenduda elukvaliteedi parandamiseks
MILLAL TEHA?
1) Kui soovid olla kindel, et su loom tunneb end hästi (sest alati ei ole vaja kohe teha massaaži, vaid aitavad ka võimlemisharjutused, kuid selleks peab looma tervisest piisavalt teadma)
2) Kui tahad looma osta/võtta või oled seda juba teinud (ostueelne kontroll!)
3) Kui on tekkinud mingi ebapärane käitumine või olek (nt on muutunud aktiivne koer loiuks või on longe)
4) Soovitatavalt ka enne esimest massaažiseanssi (siis teab massöör sügavamalt looma probleemseid kohti ning saab looma maksimaalselt aidata)
KES HINDAB?
Põhjalikku üldseisundi hindamist teeb sertifitseeritud loomamassöör, kes on läbinud vajaliku teoreetilise ja praktilise õppe ning kasutab õpitud teadmisi oma töös, et aidata loomal end paremini tunda.
bottom of page