top of page
LOOMAMASSAAŽ
Loomamassaaži õpe on toimunud Eesti Massaaži -ja Teraapiakooli ning Eesti Maaülikooli koostöös. Loomamassaaži on oodatud alati kassid, koerad ja hobused.
Miks on loomamassaaž meie talliga seotud?
Tegeledes igapäevaselt erinevate loomadega ja nähes kui kiiresti on võimalik tekkima probleemid organismis, siis on väga oluline olukorda leevendada koheselt.
Miks loomamassaaži õpe?
Juba sünnist saadik elanud koos erinevate loomadega ning lõpuks leidnud ennast ratsaspordiga seotult, siis oli pikaajaline teadlikus töötada tulevikus loomadega, et pakkuda neile kvaliteetset ning parimat elu, mida iga loom peaks saama! Huvi loomamassaaži vastu tuli, kui olin näinud hobuseid kes olid ideaalsest elust kaugel - puudus hoolitsus ja loomale omane elukeskkond, tervis oli käest ning loom õnnetu. Minu soov on aidata iga loomasõpra ja -omanikku, et nende loom saaks tunda end armastatult ja hoitult. Seepärast koolitan ja täiendan end pidevalt erinevate koolituste näol, et tõsta ka loomaomanike teadlikkust terviseteemadel.
Olles kokku puutunud ja nähes väga palju erinevaid probleeme loomadel, siis suure loomaarmastajana on soov pakkuda parimat heaolu loomadele. Massaaž saab olla nii lõõgastav kui ka tervendav samaaegselt, seega minu jaoks see ongi kõige tõhusam viis panna loomad end hästi tundma!
Loomamassaaži olen õppinud pikaajalise õppena Eesti Massaaži -ja Teraapiakooli ning Eesti Maaülikooli koostöös. Eesti Massaaži -ja Teraapiakoolis on läbitud loomade peal pikaajaline praktika. Eesti Maaülikoolis on läbitud anatoomia, füsioloogia ja patoloogia tunnid (ja palju muud) koos praktilise õppega, et tervise seisukohalt aidata klienti maksimumilt.
LOOMAMASSAAŽ I Loomamassaaži on teretulnud kõik kassid, koerad ja hobused, kelle ellu on vaja lõõgastust või probleemile lahendust.
MASSAAŽILIIGID
1) Refleksoteraapia
2) Aroomiteraapia
3) Üldmassaaž
4) Lümfidrenaaž
5) Vistseraalmassaaž
6) Hiina-punktmassaaž
- ja muud võtted, mida igapäevaselt massaažis kasutada, et saavutada maksimaalne efektiivsus.
MIS ON MASSAAŽ?
Massaaž on justkui legaalne doping - aitab saavutada loomale parema tervise ning selle läbi parandada ka sooritusvõimet. Massaaž saab olla esiteks profülaktiline - kui massaaži pöördumisel probleemid puuduvad, siis massöör näeb ära võimalikud kohad, kuhu ja milline probleem tekkida võib ning tõsta omaniku teadlikkust looma tervisest. Teiseks saab massaaž olla terviseprobleemide lahendaja - massaaži tullakse ka käesolevate probleemide tõttu, mida tuleb lahendada, et loom saaks elada täisväärtuslikku ja imelist elu. Kolmandaks saab massaaž olla organismi tugevdaja - massaaž aitab kaasa looma normaalsele arengule, tõstab sooritusvõimet, tugevdab immuunsüsteemi.
MASSAAŽI EDUKS ON VAJA LOOMA TERVIST: (70% looma tervisest sõltub omanikust, 30% massöörist)
1) Ratsionaalne ja õige toitumine
2) Ei haigestu kergelt
MILLAL TULLA?
1) Alati ei peagi olema massaaži tulemiseks probleemi - tule ja lase omaala professionaalil hinnata oma looma terviseseisundit ning saad tulevikuks nõu, millel silm peal hoida .
2) Kui tunned muret looma käitumises - loomad ei saa näidata välja oma nõrkust, aga ometi peavad nad seda kuidagi tulema. Siinkohal on tähtis oma looma tunda ning tulla abi küsima, kui loom seda vajab.
3) Erinevate lihaspingete korral - lihase korrasolek mõjutab siinkohal väga oluliselt luude ja liigeste tugevust
4) Langenud sooritusvõime
5) Soovite ülevaadet looma seisundi kohta
6) Pärast operatsiooni
7) Taastusraviks
8) Organismi puhastamiseks
MIKS TULLA?
Nagu inimestel, esineb ka loomadel pingeid. Pinged mõjutavad väga suurel määral sportlikku etteastet, igapäevast looma heaolu, konditsiooni ja kõike muud, mis on loomale väga tähtis! Kuna loomad ei ole looduse poolt ette nähtud näitama end olevat nõrgad, siis peab loomaomanik oma looma kehakeelt tundma ning aru saama, millal ta räägib, et vajab abi paremaks enesetundeks.
MIDA TEEME?
Enne massaaži tuleb täita küsimustik looma praeguse ja varasema terviseseisundi kohta. Seejärel hindab massöör looma liikumist, emotsioone, kehakeelt ja teisi tegureid, mille kaudu saab parema vaate looma tervisest ning võimalikest probleemidest enne massaažiseanssi. Massaaži käigus saavad probleemsed kohad rohkem tähelepanu ning massöör jätab ka koju praktilisi ülesandeid või annab nõu, mida tuleks lasta veel üle kontrollida, et hoida loom pinge -ja probleemivabalt.
LOOMAMASSAAŽI TÄHTSUS:
1) Profülaktiline - alati ei vaja loom ravi, kuid on hea teada tema tervise seisukorrast ning millele peaks tähelepanu rohkem pöörama, et ennetada võimalikke terviseprobleeme
2) Tugevdab organismi tööd
3) Ravib olemasolevaid probleeme (ka pärast operatsioone) NB! vastunäidustused
4) Tekitab loomale heaolu tunde, rõõmu ning naudingu elada
5) Suurendab looma võimekust ja sportlikku etteastet
6) Leevendab igapäevaelust või/ja varasemast elust tingituid probleeme ning pingeid
7) Turgutab immuunsüsteemi ja vereringet
8) Toob uut energiat ja tahet
9) Pikendab eluiga
LISAINFO:
Iga massaaž võrdub kui joostud ajaga, seepärast päev enne võistlusi massaaži teha ei tohi ning pärast seanssi peab loom puhkama 2-4h (soojas kohas).
bottom of page