top of page
RATSUTAMINE I Ratsutama ja ka hobustega lihtsalt aega veetma on oodatud kõik - noored ja vanemad,
algajad ja kogenumad.

Oleme sportliku ja takistussõidu suunitlusega tall, kuid sellegi poolest ootame enda juurde kõiki ratsutamis -ja hobusehuvilisi.

Meie trennid on väga mitmekesised nii ratsutajale kui hobusele, et kasvatada töötahet ja täita omale seatud eesmärke. Lisaks praktilistele trennidele teeme ka teooriatunde, mida hiljem praktikasse viia. Treeningud toimuvad nii kolmes erinevas tasemegrupis kui ka individuaalselt, et õppeprotsess oleks maksimaalselt efektiivne.

Pakume treeninguid algajatele ja edasijõudnutele, kes soovivad kas teha sporti, õppida rohkem hobuste kohta, nendega lihtsalt suhelda või aega veeta.

Treeningute sisu on graafiku alusel treeneri poolt ülesehitatud. Treeningute teemad sõltuvad trennis käijate huvidest ja eesmärkidest. Iasemegruppidesse on kokku pandud sarnaste eesmärkide ja huvidega  ratsanikud.Algõpe alustajatele - hobustega tutvumine, nende käsitlemine, harjamine, valmispanek ning hobuse tunnetamine/õppimine käekõrval tegeledes ja seejärel sadulas. Esimesed tunnid toimuvad alati maatööna, seejärel kordel kuni ratsaniku julgusele ja oskustele lahtiselt sõita. Õppimist seljas alustatakse sammust, seejärel lisanduvad traav ja galopp. Õppe kiirus sõltub suuresti ratsutajast endast - kui tihti osaletakse treeningutes, kui mugavalt ja turvaliselt ta ennast hobustega tunneb ning millised on ratsutaja enda huvid. Algõppel on oluline hobuse rahulik olek, mõistev ja heatahtlik suhtumine erinevatesse inimestesse ning olukordadesse.


Edasijõudnute treeningud - algab suutlikusest hobusega üksi hakkama saada käekõrval, sõita lahtiselt ning toime tulla erinevates olukordades kuni võistlemiseni. Trennid toimuvad nii platsil kui ka maastikul. Platsitrennide hulka kuuluvad: maatöö, ratsastuse ehk koolisõidu-, lati- ja hüppetrennid. Maastikul kasvatame hobuste võhma, naudime loodust ja head seltskonda ning talvel harrastame skijöringut.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Treener on töötanud/töötab siiani neljas tallis üle Eesti, seega ootab alati kutset ka soovijate enda talli trenne või muud nõu andma.

NB! Siiski on hobuste näol tegemist loomadega, mis ei taga kunagi 100% turvalisust ka kõige rahulikuma hobusega. Meie teeme kõik endast oleneva, et negatiivseid olukordi vältida.
bottom of page