top of page

SIIMUMÄE TALUST

Siimumäe talu peremeesteks on Marleen ja Kristjan. 
Mõlemad on lapsest saadik erinevate loomade keskel
üles kasvanud. Ratsaspordi ja hobusekasvatusega
oleme tegelenud üle 15-aasta. Kogemust loomamassaažiga, põhiliselt hobusemassaažiga,
üle 5 aasta. Meie põhieesmärgiks on alati olnud loomade heaolu, loomupärase ja turvalise elukeskkonna tagamine. Pidev enda täiendamine erinevate koolituste näol tõstab teadlikust ja aitab luua veelgi parema elukeskkonna.
Kuid kust see pärineb? 
Marleen alustas ratsutamisega Ida-Virumaal, kus mingil hetkel õppimise protsess enam edasi ei arenenud ning pärast paari aastat tuli otsus osta endale oma päris esimene hobune, kellega liiguti päris mitme talli vahelt, et leida sobiv elukeskkond, et loom oleks õnnelik.
Ühel hetkel oli aeg sealmaal, kus asuti koos edasi õppima Tallinna ning ühel hetkel toimus ka hobuste vahetus, et rohkem areneda. Suveks tõime hobuse Kristjani ema juurde, et hobune saaks olla rohukarjamaal. Ja kuna hobune on sotsiaalne loom, siis hobuseid lisandus teisigi. Sügisest kevadeni Tallinnas treenides (ja suvel hobustega maal viibides) sai selgeks millist elu me loomadele pakkuda tahame - vastupidist meie kogemusele, kus saime näha ja tunda, et hobused olid ainult väikestes porikoplites, mille tõttu õnnetud ja erinevate probleemidega, mida oleks saanud hobustele sobivas elukeskkonnas kergesti ära hoida. Sellepärast suurenes meie soov tagada loomadele parim elukvaliteet üha enam - aastaringselt suured koplid nii muru nosimiseks kui ka ringi liikumiseks, varjualused, hea pinnas koplites, individuaalne lähenemine kõikidele loomadele, eemal linnakärast, tagada pidev järelvalve, kiire kättesaadavus erinevatele ootamatutele vajadustele - värkimine, massaaž jne. 
Olles näinud talle/talusid, kus loomi väärkoheldakse - alustades näiteks hobuste baasvajaduste mitte täitmisest, lõpetades nende peksmise, näljutamise ja ükskõikse suhtumisega tervisliku seisundi osas, siis seetõttu on soov luua turvaline koht kõikide loomade jaoks, kus nad saavad tunda elust rõõmu ja teada oma väärtust. Suur ja aus vaimne side looma ning inimese vahel on suurem väärtus, kui mõelda nendega ainult ratsutamisele.
Lisaks oli Marleenil alati kindel soov tulla tagasi Ida-Virumaale, et oma praktilisi oskusi ja teoreetilisi teadmisi anda edasi kõikidele huvilistele. Luua siia meeldiva atmosfääriga keskkond, kus saavad kõik hobuhuvilised hobustega tegeleda, neid tundma õppida ning läbi kõige selle tuua ka ratsasporti Ida-Virumaal rohkem esile.
Seniseks ajaks oleme kokku puutunud kõiksuguste hobustega - ponidest raskeveohobusteni, varssadest kuni pensionärideni, märadest täkkudeni ja metsikutest kuni schoolmasteriteni välja, kuid sellegipoolest peab arvestama iga looma iseärasuste (võimekus, emotsioonid jne) ja soovidega.

Meie üheks põhitegevusalaks on ratsasport ja hobused ning kõik sellega seonduv - praktilised ja füüsilised treeningud nii hobuse seljas kui ka käekõrval, teoreetilised õppetunnid, koolitused, võistlused jne. Meie tall on takistussõidu ja hobukäsitluse suunitlusega, kuid pakub ratsutamise ja hobustega koos viibimise võimalusi kõikidele - olenemata tasemest, vanusest või soost. 

Teiseks põhitegevusalaks on loomamassaaž - kassidele, koertele ja hobustele. Massaaž loomale on sama oluline kui inimesele, sest see aitab vabaks saada lihaspingetest ja terviseprobleemidest, kuid on toetav ka organismi kasvamise käigus ning profülaktikaks. Tugev tervis ja probleemivaba keha on aluseks meeldivale treeningule ja tugevatele sooritustele. Tegeledes igapäevaselt erinevate loomadega ja nähes kui kiiresti on võimalik tekkima probleemid organismis, siis on väga oluline olukorda leevendada koheselt.

 

Kolmandaks tegevusalaks on aga erinevate ürituste ja koolituste korraldamine kõikidele hobuhuvilistele, et enda teadmisi ja oskusi näiteks hobustest, hobukäsitlusest, ratsutamisest ja massaažist arendada. Saame kutsuda erineva eriala spetsialiste oma tundi läbi viima ning tänu läbi toetuse loodud liivaplatsi olemasolule, saame üldse sellist arenguvõimalust pakkuda.

 

Kuid miks ikkagi loomamassaaži õpe?
Juba sünnist saadik elanud koos erinevate loomadega ning lõpuks leidnud ennast ratsaspordiga seotult, siis oli pikaajaline teadlikus töötada tulevikus loomadega, et pakkuda neile kvaliteetset ning parimat elu, mida iga loom peaks saama! Huvi loomamassaaži vastu tuli, kui olin näinud hobuseid kes olid ideaalsest elust kaugel - puudus hoolitsus ja loomale omane elukeskkond, tervis oli käest ning loom õnnetu. Minu soov on aidata igat loomasõpra ja -omanikku, et nende loom saaks tunda end armastatult ja hoitult. Seepärast koolitan ja täiendan end pidevalt erinevate koolituste näol, et tõsta ka loomaomanike teadlikkust erinevatel teemadel.
Olles kokku puutunud ja nähes väga palju erinevaid probleeme loomadel, siis suure loomaarmastajana on soov pakkuda parimat heaolu loomadele. Tegeledes igapäevaselt erinevate loomadega ja nähes kui kiiresti on võimalik tekkima probleemid organismis, siis on väga oluline olukorda leevendada koheselt. Massaaž saab olla nii lõõgastav kui ka tervendav samaaegselt, seega minu jaoks see ongi kõige tõhusam viis panna loomad end hästi tundma!
Loomamassaaži on Marleen õppinud pikaajalise õppena Eesti Massaaži -ja Teraapiakooli ning Eesti Maaülikooli koostöös. Eesti Massaaži -ja Teraapiakoolis on läbitud nii hobuste kui koerte peal pikaajaline praktika. Eesti Maaülikoolis on läbitud anatoomia, füsioloogia ja patoloogia tunnid (ja palju muud väga põnevat) koos praktilise õppega (ka laibakumis), et tervise seisukohalt aidata klienti maksimumilt.
Läbi  viimaste aastate on toimunud pidev enesearendus välismaiste massaažikoolitajate käe all - jõudes läbi selle Eesti esimeseks sertifitseeritud hobuste kinesioteipijaks.
_MG_0226.JPG
19074830_1705627722843802_562654576_o.jp
bottom of page