top of page

Loopre-Lepikus võistlemas 09.09

Laadisime taaskord hobused treilerisse ja seadsime oma sammud seekord Jõgevamaale, Loopre-Lepiku ratsatalu võistlustele.


Sel korral olid meil kaasas hobused Android ja Nara ning kolm vaprat võistlejat.

Kuna võistluspäev algas alles kella 11st, siis oli hommik harjumatult hiline.

Esimese sõiduks olid maalatid - ülimalt lihtne ja loogiline rada, ainult et ülesehitus oli ühest platsi otsast teise, mis tegi kogu sõidu pikaks ja venivaks.


Seda sõitsid kaks tüdrukut - Melani hobusel Nara ja meie kõige pisem Mariann Eleri hobusel Android. Mõlema jaoks oli esimene võistlus väljaspool kodu ja nad said suurepäraselt hakkama!

Eriti tähelepanuväärne on asjaolu, et Marianni ja Androidi esimene tutvus ja ühine sõit toimus alles kaks päeva enne võistlusi, kuid sai ka siis imelist hakkama.

Teises parkuuris, kõrgusel 50cm, pidi osalema ka Melani hobusel Nara, kuid kahjuks ratsanik kukkus soojendusel ja loobus võistlemast.


Seejärel oli meil väga pikk paus ja ootus (3-4 tundi). Hobused said vahepeal meeletult kiita, kui rahulikult nad treileri külge kinniseotult magavad. Päeva viimasest parkuurist, kõrgusel 90cm, võttis osa Jette hobusel Android. Rada oli väga raske - aega polnud võita mitte kuskilt, ühe sammuga nurgast tuli kohe järgi 1-fulee vahega süsteem (see, mis ka saatuslikuks sai), pöörded ebaloogilised jne. Aeg oli iseenesest super (võitjale kaotust 2sek) ja sõit ilus, kuid karistuspunktid kahjuks autasustamisele ei viinud.


Seniks aga veel harjutame ja oktoobris on ootamas juba uued võistlused!


Pildid on lapsevanemate erakogust :)

Comments


bottom of page